Game Boy (1996 - 1998)

V roce 1989 přivedla japonská společnost Nintendo na trh konzoli Game Boy. V tu dobu nejspíš nikdo netušil, že se bude jednat o druhou nejúspěšnější přenosnou konzoli všech dob - hned po Nintendu DS. Do současnosti konzole prošla několika vylepšeními, přičemž některým z nich se věnujeme v jiných článcích (jmenovitě například Game Boy Advance).

Nejsme však stránka, která se věnuje technologiím, ale stránka, která cílí na pokémony. Řekněme si tedy pár slov právě k této sérii.

 

Pokémon Red, Green a Blue (1996)

V únoru 1996 se jistá skupina lidí z Japonska rozhodla vydat nenápadnou dvojici her Pokémon Red a Pokémon Green. Ta představila hráčům zajímavý svět Pokémonů a zavedla nás do regionu Kanto inspirovaném stejnojmenným regionem v Japonsku. Obě hry se mezi sebou příliš nelišily - hlavním rozdílem byla možnost chycení odlišních pokémonů a následná výměna s ostatními hráči s jinou kopií. Úspěch těchto her na sebe nenechal dlouho čekat a zhruba půl roku poté světlo světa spatřila i třetí hra Pokémon Blue. Ta se zaměřila na redesignování celého Kanta a jeho pokémonů, opravila různé chyby a nedostatky a celkově vylepšila zážitek z hraní.

Na podzim 1998 se díky velkému úspěchu v Japonsku dostaly hry i na západní scénu a došlo tak k vydání Pokémon Red a Pokémon Blue v Americe, Evropě a Austrálii. Jednalo se v podstatě o nové hry vycházející právě z japonské verze Pokémon Blue, která měla vychytanou již velkou řádku much. Došlo tedy k představení celé první "sto padesát jedničky" i u nás a jak již dneska víme, jednalo se o velmi slibný start dnes již kultovní série.

Pokémon RedPokémon Blue

Pokémon Yellow (1999)

Krátce po vydání prvních her se vznikající společnost zaměřila na vydání anime z tohoto světa. Na obrazovky se tak dostal všemi známý hrdina Ash s jeho pokémonem Pikachu. Právě této situaci se věnovala videohra Pokémon Yellow, kde začínající trenér získal namísto startérů Bulbasaura, Charmandera nebo Squirtla Pikachua a celý příběh částečně reflektoval příběh animovaného seriálu. Hra se dočkala mírně přepracované grafiky a postavy známé ze seriálu se začaly více podobat svým animovaným protějškům.

Pokémon Yellow

Pokémon Yellow byla poslední hrou vydanou na klasický Game Boy.

Zpět do obchodu